Kosmetyka pielęgnacyjna i lecznicza

Oferta zabiegowa gabinetu:

Mezoterapia igłowa

Informacje o zabiegu
Mezoterapia igłowa (koktajl zabiegowy jest dobrany do potrzeb skóry) zabieg polega na śródskórnym podawaniu małych ilości specjalnych koktajli zabiegowych w celu rewitalizacji skóry, podniesienia jej nawilżenia, stymulacji komórek do produkcji włókien kolagenowych. Efektem jest ujędrnienie i młody wygląd skóry. Cena od 220zł, w zależności od użytego koktajlu zabiegowego.

Mezoterapia mikroigłowa

Informacje o zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa – zabieg polegający na płytkim nakłuwaniu skóry za pomocą dermapena w celu biorewitalizacji skóry i jej odmłodzenia. Cena od 160zł w zależności od użytych dodatkowych preparatów.

Karboksyterapia

Informacje o zabiegu
Karboksyterapia – polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu, bezpośrednio do tkanki, medycznego dwutlenku węgla, który rewitalizuje skórę i zwalcza takie problemy jak: rozstępy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, blizny, zmarszczki, cienie i opuchnięcia pod oczami, wypadanie włosów, brak jędrności.

Terapie na bazie kwasów (peelingi chemiczne)

Informacje o zabiegu
Terapie na bazie kwasów (peelingi chemiczne), zabiegi komponowane do każdego typu cery (tłustej, suchej, mieszanej, wrażliwej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym i trądzikiem pospolitym, z przebarwieniami, starzejącej się) Cena od 140 zł, w zależności od zastosowanego preparatu lub preparatów.
Kwas migdałowy
To kwas, który można stosować cały rok. Używa się go do biorewitalizacji skóry w przypadku cery poszarzałej, z nierównomiernym kolorytem i oznakami starzenia. Działa odświeżająco na naskórek, spłyca drobne zmarszczki, ponadto reguluje wydzielanie sebum i działa przeciwzapalnie, dlatego sprawdzi się także w redukcji zmian trądzikowych.
Kwas glikolowy
Posiada bardzo małą cząsteczkę, dzięki czemu doskonale przenika w głąb skóry. Przeznaczony jest przede wszystkim do niwelowania skutków związanych ze starzeniem się skóry, ponieważ skutecznie spłyca zmarszczki i drobne blizny, stymuluje odnowę komórkową i poprawia koloryt skóry.
Kwas azelainowy
Zalecany jest dla osób posiadających skórę wrażliwą. Wykazuje bardzo dobre właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego sprawdza się w redukcji objawów związanych z trądzikiem różowatym oraz ropnym (u osób z cerą wrażliwą). Ponadto, hamuje działanie enzymu tyrozynazy, dlatego działa rozjaśniająco. Można stosować go przez cały rok, także latem.
Kwas laktobionowy
Jest to kwas całoroczny, bardzo delikatny, który łączy w sobie wszystkie zalety kwasów z grupy AHA, bez efektów ubocznych, w postaci szczypania i łuszczenia. Przeznaczony jest do pielęgnacji cery wrażliwej, naczyniowej, atopowej. Redukuje rumień, niweluje teleangiektazje, działa nawilżająco, ponieważ przywraca naturalny płaszcz ochronny skóry i przeciwzmarszczkowo.
Kwas ferulowy
To kwas całoroczny, o właściwościach silnie antyoksydacyjnych, czyli niweluje wolne rodniki odpowiedzialne między innymi za proces starzenia się skóry oraz chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Przeznaczony jest do zabiegów dla skór z pierwszymi oznakami starzenia, dla cer szarych, ziemistych, tzw. cery palacza, ponieważ rewitalizuje skórę i nadaje jej blask.
Kwas hydroksybursztynowy
Jest bardzo dobrym biostymulatorem, czyli wykazuje właściwości odbudowy struktury skóry, dzięki pobudzaniu jej komórek i spotęgowaniu wydajności produkcji włókien kolagenu i elastyny. Ponadto, ma właściwości nawilżające oraz wygładzające skórę.
Kwas mlekowy
Posiada silne właściwości nawilżające, depigmentacyjne oraz antybakteryjne. Najczęściej stosuje się go w tzw. zabiegach bankietowych, w celu napięcia i nawilżenia skóry oraz zabiegach rozjaśniających przebarwienia.
Kwas salicylowy
Stosowany jest w terapiach antytrądzikowych, przy skórach tłustych, łojotokowych. Działa złuszczająco i bakteriobójczo m. in. na bakterie Propionibacterium acnes, które odpowiadają za powstawanie zmian ropnych. Ponadto, skutecznie redukuje nadmierną produkcję łoju (działanie sebostatyczne).
Kwas pirogronowy
Kwas ten rekomendowany jest dla skóry trądzikowej, zanieczyszczonej, z licznymi zaskórnikami oraz z problemem nadmiernego wydzielania sebum. Działa antybakteryjnie, złuszczająco, poprawia koloryt skóry i zwęża tzw. pory skórne, czyli rozszerzone ujścia gruczołów łojowych.
Kwas szikimowy
To substancja działająca delikatnie złuszczająco, bez wywołania podrażnienia skóry. Aplikowany przed innymi kwasami spotęguje ich działanie. Wyrównuje poziom nawilżenia skóry, ponadto działa antybakteryjnie i wykazuje działanie przeciwtrądzikowe, ponieważ odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu minimalizuje liczbę stanów zapalnych.
Kwas traneksamowy
Substancja ta jest uznana przez WHO za skuteczny lek w przypadku melasy (przebarwień hormonalnych, w tym ciążowych), ponieważ wykazuje działanie na wielu etapach melanogenezy, wpływając nie tylko na redukcję istniejących zmian barwnikowych, ale również zapobiegając ich nawrotom.
Kwas askorbinowy
(witamina C) 20% i 40% – przywraca blask skórze, zmniejsza przebarwienia i ujednolica koloryt oraz wzmacnia naczynka krwionośne i ujędrnia skórę.
Kwas trójchlorooctowy (TCA)
Stosowany jest do mocnego złuszczenia skóry, w celu redukcji blizn potrądzikowych, przebarwień, zmarszczek.
Retinol 1%, 4%
Ma działanie złuszczające i pobudzające skórę do regeneracji, stosuje się do w terapii odmładzającej i antytrądzikowej.

RetiPeel

Informacje o zabiegu
Zaawansowany zabieg silnie odmładzający, bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych. Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami. Zalety zabiegu: inicjuje procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry, efektywnie wygładza, przywraca młody wygląd. C

sTCA

Informacje o zabiegu
Trzyetapowy zabieg sTCA przeznaczony do powierzchownej, chemicznej eksfoliacji naskórka typu „soft”. Bazuje na pochodnej kwasu trichlorooctowego, która wyróżnia się atutami: pozwala na redukcję niedoskonałości skóry przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa procedury. Pierwszy etap łączy właściwości proteolityczne 40% karbamidu oraz złuszczające kwasu mlekowego, dzięki czemu pobudza do rozluźnienia wiązań międzykomórkowych i skutecznie przygotowuje skórę na kolejne kroki zabiegu. Drugi etap polega na chemicznej eksfoliacji naskórka, dzięki wykorzystaniu właściwości soli sodowej kwasu trichlorooctowego. Ostatni, trzeci etap, to maska o unikalnej formule opierającej swoje działanie na synergii pochodnej TCA, kwasów winowego i salicylowego. Komponenty te odpowiadają za efekt wygładzenia skóry, utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia oraz wspomagają proces restrukturyzacji skóry.

LiftPeel

Informacje o zabiegu
Dwufazowy program liftingujący, bazujący na 10% czystym kwasie glicyryzynowym. Składnik ten, dzięki własnościom immunostymulującym i antyoksydacyjnym, pobudza regenerację komórek skóry oraz hamuje działanie hialuronidazy. Po zabiegu jędrność i gęstość skóry się poprawia. Zabieg przywraca prawidłowy poziom nawilżenie, wygładza cerę oraz przywraca młody wygląd.

DepiGen

Informacje o zabiegu
Jest to zabieg o potrójnym mechanizmie zwalczania przebarwień o różnej etiologii. Kluczowym składnikiem produktu jest 10% kwas gentyzynowy, będący silnym, a zarazem bezpiecznym, inhibitorem tyrozynazy. Zapobiega on nadmiernemu gromadzeniu się barwnika w naskórku, skutecznie rozjaśnia zmiany barwnikowe. Jego działanie potęguje heksylrezorcynol – substancja czynna biologicznie o właściwościach wybielających przebarwienia skórne i naskórkowe. Mechanizm działania składnika koncentruje się na zmniejszeniu syntezy melaniny i aktywności tyrozynazy w melanocytach skóry. Ponadto, znacząco ogranicza melanogenezę, a także inicjuje złuszczanie powierzchniowych warstw rogowych i zawartych w nich pozostałości pigmentów melaninowych. Zabieg zapewnia skuteczną walkę z już istniejącymi przebarwieniami oraz efektywną ochronę przed powstaniem nowych zmian o charakterze pigmentacyjnym. Skóra jest pełna blasku, przebarwienia są rozjaśnione a cera odzyskuje równomierny koloryt.

Architekt Peel

Informacje o zabiegu
To zabieg bazujący na właściwościach kwasów huminowych. Zaprojektowany dla skóry z problemem rozszerzających się z upływem czasu gruczołów łojowych, czyli porów skóry. Efektem jest wygładzona cera i pobudzenie produkcji kolagenu XVIII, odpowiedzialnego za stabilne rusztowanie podskórne.

Zabiegi na twarz do każdego typu cery

Informacje o zabiegu
Zabieg pielęgnacyjny dobierany jest indywidualnie do potrzeb danej cery. Jego etapy to: demakijaż, peeling kawitacyjny lub peeling na bazie odpowiedniego kwasu, ampułka/serum, maska i krem na zakończenie zabiegu. Cena od 140 zł, w zależności od użytych preparatów.

Nasza Lokalizacja

Strefa Piękna – ul. Pocztowa 4, 33-330 Grybów